LINK do filmu, w którym pan Pulikowski poleca swoje książki rozwijające przedstawione treści

Hermanice 2023 #1

Samowychowanie – dr Stanisław Sławiński

wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 28.07.2023r. Ten wykład jest standardem Hermanickich Spotkań. Z biegiem lat coraz bardziej porusza, ponieważ dzięki niemu odkrywamy, że zagadnienie samowychowania zostało umiejętnie zastąpione przez tzw. samorealizację. A to nie to samo.. Czym jest samowychowanie? Dlaczego ono jest dziś tak ważne? O tym ta bezcenna prelekcja. Zapraszamy!

Hermanice 2023 #2

Wychowanie do posłuszeństwa czy uległości? - dr Stanisław Sławiński

wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 28.07.2023r. Posłuszeństwo jest dziś dzisiaj negatywnie postrzegane ponieważ często mylone jest z pewnego rodzaju „ bezmyślną uległością”. Z drugiej strony spotykane nieposłuszeństwo u dzieci bywa interpretowane jako pewnego rodzaju kreatywność i odkrywanie siebie. Wiele jest teorii pedagogicznych, ten wykład pozwala powrócić do podstaw. Do prawidłowego rozumienia oby pojęć: posłuszeństwa i uległości oraz daje podpowiedzi jak mądrze prowadzić dziecko ku dojrzałości. Zapraszamy!

Hermanice 2023 #3

Wychowanie do Prawdy, Dobra i Piękna – prof. Katarzyna Olbrycht

wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 25.07.2023r. Ten temat staje się ciągle ważny i aktualny. Okazuje się, że nie ma żadnych sposobów, metod do wychowania do Prawdy , Dobra i Piękna, co więcej nie ma żadnych sposobów skutecznego, szczęśliwego wychowania. Nie ma rozmowy o wychowaniu jeśli nie pada pierwsze pytanie: jak ja rozumiem człowieka? Jakie konsekwencje niesie ze sobą to pytanie, jak odpowiedź na to pytanie będzie wpływać na nasze decyzje wychowawcze? I jaki ma to związek z wychowaniem do Prawdy, Dobra i Piękna? O tym w tej wspaniałej prelekcji. Zapraszamy!

Hermanice 2023 #4

Pedagogia o. Jana Góry OP – prof. Katarzyna Olbrycht

wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 25.07.2023r. Wielu wychowanków z duszpasterstwa o .Jana Góry nie zdawało sobie sprawy, że podlegają pewnej pedagogii, pewnej koncepcji wychowawczej. Byli i wątpiący, którzy zastanawiali się czy aby takie podejście do młodzieży ma sens. A jednak, pedagogia ta miała podstawy i określoną wizję człowieka. Zagadnienie to przedstawia Pani Profesor, która była świadkiem jej powstawania. Fascynujący wykład, który może umocnić wychowawców w pracy z młodzieżą i zapalić do działania. A i może podprowadzi do pytania: Czy i w jaki sposób kontynuować dzieło o. Jana Góry? Ponieważ na to pytanie nie ma jeszcze konkretnej odpowiedzi.. Zapraszamy!

Hermanice 2023 #5

Wychowanie do miłości – Jacek Pulikowski

Wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 26.07.2023r. Trzeba zastanowić się głębiej nad wychowaniem. Pojawiają się pytania: czy wychowywać i jak wychowywać? Jednak podstawowym pytaniem jest: ku czemu wychowujemy? Wychowujemy do …miłości. Zapraszamy na poruszający wykład, męski konkret, dla szukających drogowskazów wychowawczych.

Hermanice 2023 #6

Praca czy wychowanie dziecka? – Jacek Pulikowski

Wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 26.07.2023r. Temat dotyczy pracy zawodowej. Wielu rodziców zastanawia się czy lub jak godzić ją z wychowaniem dziecka. Szczególnie dla mamy są to bolesne decyzje, kiedy dziecko jest jeszcze małe. Ten bezcenny wykład oparty jest na pracy z małżeństwami, od ponad 40 lat. Wnioski nie idą w parze ze współczesnymi trendami – dziecko do żłobka, matka do pracy. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego? Posłuchaj!

Hermanice 2023 #7

Różnice, które mają budować – Jacek Pulikowski

Wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 27.07.2023r.  Różnice między kobietą i mężczyzną powoli stają się tematem drażliwym, a jednak zbyt istotnym by o tym nie mówić. Bo to, że się różnimy, każde małżeństwo widzi codziennie. Mąż inaczej myśli niż żona i odwrotnie. Możemy się spierać o to przez całe życie, a możemy zmienić front.. zobaczyć te różnice, docenić , a i z czasem zachwycić się tym, że możemy się uzupełniać i wspierać, a nie walczyć ze sobą. Temat buduje mosty między płciami, wszystko po to by na nowo spojrzeć na siebie i uśmiechnąć się do tego co kiedyś irytowało.  Zapraszamy, warto!

Hermanice 2023 #8

Różnice, które mają budować – Jacek Pulikowski

Wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 27.07.2023r.  Różnice między kobietą i mężczyzną, tym razem w dziedzinie seksualności. Ta delikatna sfera jest kluczowa w budowaniu jedności między małżonkami. Po ponad 40 latach pracy Jacka Pulikowskiego z małżeństwami wykład ten nabiera szczególnej wartości, zebrane dane i wnioski mogą pomóc niejednemu małżeństwu. Zapraszamy!

Hermanice 2023 #9

Wychowanie do czystości – Jacek Pulikowski

Wykład wygłoszony podczas Hermanickich Spotkań Rodzin i Narzeczonych na Jamnej 29.07.2023 r.  Absolutną podstawą w sprawie wychowania jest przykład. Dotyczy to również wychowania do czystości. Jeżeli nie będziemy mieli w naszym życiu osobistym i małżeńskim czystości, zapomnijmy o tym, że to się uda. Natomiast, jeżeli sami mieliśmy kiedyś bałagan  życiu, to nie udawajmy, że zawsze było klarownie i cudownie itd. Możemy posłużyć się świadectwem, w którym przyznamy się do błędu.. Ostatni temat bliski jest wielu rodzinom. Wspiera i zagrzewa do walki o czystość naszych dzieci. Zapraszamy!

Tutaj codziennie
pojawiać się będą nowe prelekcje

Nie przegap ich!

Jeśli chcesz dostawać powiadomienia o każdym nowym filmie, podaj nam swój adres email. Użyjemy go tylko podczas naszych rekolekcji.

* Podając swój e-mail, oświadczasz, że: Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele Katolickim wydanego przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora, którym jest o. proboszcz Cezary Jenta, danych osobowych należących do mnie w celu organizacji rekolekcji Hermanickie Spotkania Rodzin i Narzeczonych on-line 2020. Powyższa zgoda została wyrażona dobrowolnie – zgodnie z art. 5 pkt 7 ww. Dekretu.