Podstawowe informacje organizacyjne

Czyli gdzie będziecie spać, co jeść i ile to wszystko kosztuje.

Spotkania odbywają się w dniach 21.07-27.07.2024 r.

Oferujemy noclegi w kilku budynkach ośrodka. Baza noclegowa o zróżnicowanym standardzie: pokoje z łazienkami, pokoje ze wspólną łazienką w korytarzu, sale wieloosobowe bez łazienki (konieczność przejścia do innego budynku). O przydzieleniu do poszczególnych miejsc noclegowych decydują organizatorzy, starając się najlepsze warunki zapewnić rodzinom z małymi dziećmi.

Dla narzeczonych przewiduje się nocleg w salach wieloosobowych, na łóżkach i materacach (nie przewidujemy możliwości koedukacji).

Przydział do poszczególnych pokoi zostanie ustalony po zebraniu pełnej listy uczestników. Koszt pobytu nie jest uzależniony od standardu noclegu.

Rozpoczęcie zapisów: od 15 maja 2024 r.

Zakończenie zapisów: 11 czerwca 2024 r. (lub do wyczerpania miejsc)

Aby się zapisać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz poczekać na wiadomość potwierdzającą zapis. Następnie należy zapłacić zaliczkę bezzwrotną (200zł dla małżeństwa, a dla narzeczonych po 100zł za osobę). Będzie to potwierdzenie Waszego uczestnictwa w tegorocznych Spotkaniach Rodzin i Narzeczonych na Jamnej i jednocześnie jest wyrażeniem zgody na przetwarzanie Waszych danych i posługiwanie się nimi w celu organizacji rekolekcji.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy w zakładce ZAPISY.

Opłata obejmuje nocleg, udział w wykładach, 3 wspólne posiłki dziennie, korzystanie z łazienek itp. 

 • Dorośli – 120 zł za dobę
   
 • Młodzież  do lat 18 – 100 zł za dobę
   
 • Dzieci do lat 10 – 70 zł za dobę
   
 • Dzieci do lat 3 – bezpłatnie

   
 • Narzeczeni niekorzystający z noclegów na Jamnej – 80 zł za dzień (koszty posiłków)

Wszelkie płatności za pobyt oraz dodatkowe koszty dokonywane są gotówką po przyjeździe na miejsce, podczas rejestracji Uczestników.

Na etapie zapisów poprosimy o wpłatę bezzwrotnej zaliczki (rodziny 200 zł, narzeczeni 100 zł) – szczegółowe informacje prześlemy drogą mailową.

Powyższe opłaty zostały uzgodnione z Gospodarzami Jamnej przy założeniu dbałości Uczestników o utrzymanie Ośrodka w czystości i porządku – w szczególności po zakończeniu rekolekcji.

1. Dla uczestników kursu Naturalnego Planowania Rodziny  przewidziane są materiały, których koszt wynosi:  30 zł, obejmują one :

 • Praktyczny kurs dla użytkownika metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia – podręcznik 
 • Zeszyt obserwacji cyklu
 • Dodatkowe materiały szkoleniowe

2. Opieka nad dziećmi podczas wykładów będzie odpłatna. Koszt oszacujemy po ustaleniu liczby dzieci do opieki.

Opieka będzie zorganizowana dla dzieci powyżej 3 r.ż. Przewidujemy również zajęcia dla nastolatków. Oprócz tego chętną młodzież zapraszamy do pomocy organizacyjnej.

Bardzo nam zależy, by dzieci i młodzież były bezpieczne podczas gdy rodzice uczestniczą w prelekcjach. W związku z tym, w przypadku rezygnacji ze zorganizowanej opieki, serdecznie prosimy o sprawowane osobistego nadzoru nad pociechami.

Tak, będzie możliwość odbycia całego kursu przedmałżeńskiego potwierdzonego zaświadczeniem potrzebnym do zawarcia małżeństwa w Kościele Katolickim.

Dodatkowo możliwe będzie uzyskanie zaświadczenia z poradni NPR – po uczestnictwie we wszystkich zajęciach NPR podczas naszych Spotkań oraz omówieniu zebranych wcześniej własnych obserwacji cyklu. Bez nich zaświadczenie będzie obejmowało dwa spotkania z trzech potrzebnych, co wiąże się z koniecznością późniejszej wizyty w poradni rodzinnej dla narzeczonych na terenie swojej diecezji.

Uczestnicy rekolekcji czynnie włączają się w organizację życia w czasie naszych Spotkań poprzez codzienne dyżury w wyznaczonych godzinach (pomoc w liturgii, przy posiłkach oraz w utrzymaniu porządku). Jest to nie tylko sposób integracji, wzajemnego poznawania się, ale również forma służby drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do włączenia się w te działania.

Wykłady nie są obowiązkowe (chyba, że chcecie otrzymać zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego), więc możecie wybrać się na wycieczkę wybranego dnia, ale zapewniamy, że będziecie woleli zostać z nami 🙂

W najbliższej okolicy sklepów nie ma – potrzebna będzie wycieczka do Paleśnicy.

Na Spotkaniach cały czas jest luźno 🙂 Wieczorami możliwe są dodatkowe spotkania tematyczne, pokazy filmów, rozgrywki planszowe itp. Jest to otwarta przestrzeń dla wszystkich.

Tak, prosimy o ustalanie warunków takich spotkań bezpośrednio z prowadzącymi.

Oczywiście – będzie na to specjalnie wyznaczony czas.