Podstawowe informacje organizacyjne

Czyli gdzie będziecie spać, co jeść i ile to wszystko kosztuje.

Spotkania odbywają się w dniach 12–19 lipca 2020 r. Oficjalnie zaczynają się niedzielną Mszą Św. sprawowaną w kościele o godz. 1800.

Rozpoczęcie zapisów: 20 kwietnia 2020 r.

Zakończenie zapisów: 30 czerwca 2020 r.
(w wyjątkowych sytuacjach prosimy o kontakt mailowy)

Możliwości zakwaterowania:

 • pole namiotowe — własny namiot lub własna przyczepa kempingowa
 • pokoje (ograniczona liczba miejsc)
 • zakwaterowanie poza terenem klasztoru

Posiadamy doskonałe warunki sanitarne (nowoczesne toalety, kilkadziesiąt pryszniców z ciepłą wodą). Zapewniamy całodzienne wyżywienie (trzy posiłki), które spożywane są w zadaszonej plenerowej stołówce.

Dysponujemy pokojami na terenie klasztoru (w pierwszej kolejności rezerwujemy je dla rodzin z dziećmi poniżej roku, kobiet w stanie błogosławionym, osób starszych i chorych) oraz dwoma pokojami wieloosobowymi dla narzeczonych (osobno dla pań i panów). Na polu namiotowym narzeczeni zobowiązani są do spania oddzielnie.

Do dyspozycji jest także pomieszczenie zwane kawiarenką (z Internetem wi-fi), w którym w razie złej pogody odbywają się zajęcia.

Nocleg na polu namiotowym + posiłki:

 • dzieci 1–5 l. — 25 zł za dobę
 • dzieci i młodzież 6–13 l. — 35 zł za dobę
 • dorośli i młodzież od 14 lat — 46 zł za dobę

Nocleg w pokojach na terenie klasztoru + posiłki:

 • dzieci 1–5 l. — 34 zł za dobę
 • dzieci i młodzież 6–13 l. — 45 zł za dobę
 • dorośli i młodzież od 14 lat — 56 zł za dobę

Pościel w pokoju — dodatkowe 20 zł za całość pobytu od osoby.

Rezerwacja pokoju wymaga wpłacenia bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł za pokój w maju (za potwierdzeniem wpłaty na mail). Nr konta podany jest na stronie Klasztoru oo. Dominikanów w Ustroniu. Brak wpłaconej zaliczki jest równoznaczny z rezygnacją z pokoju.

Tylko posiłki (zakwaterowanie poza terenem klasztoru):

 • dzieci 1–5 l. — 15 zł za dobę
 • dzieci i młodzież 6–13 l. — 25 zł za dobę
 • dorośli i młodzież od 14 lat — 36 zł za dobę
Dzieci do 1 r.ż. nie ponoszą żadnych kosztów.
 

Wszelkie płatności za pobyt oraz dodatkowe koszty dokonywane są gotówką po przyjeździe na miejsce, podczas rejestracji uczestników (oprócz zaliczki za pokój, której termin płatności mija z końcem maja).

Spotkania nie mają charakteru zarobkowego, możliwe jest zatem obniżenie ceny, przy czym uzależnione to jest od naszych sponsorów.

 

Kurs dla narzeczonych:  60 zł

Opieka dla dzieci powyżej 3 r.ż.: 13 zł / dzień (szczegóły poniżej)

Osoby, które przychodzą wyłącznie na wykłady (bez noclegu, bez wyżywienia) zobowiązane są do uiszczenia jednorazowej opłaty w recepcji w wysokości 10 zł jako koszt korzystania z infrastruktury.

W czasie wykładów będzie możliwość powierzenia dzieci (powyżej trzeciego roku życia) pod zorganizowaną przez nas opiekę. W zależności od pogody będą to wyjścia na plac zabaw, zajęcia organizowane na łące bądź w salce duszpasterstwa. Opieka będzie możliwa zarówno podczas wykładów porannych jak i popołudniowych. Przy wcześniejszym zgłoszeniu lub w dniu przyjazdu trzeba zdeklarować, na ile dni pragną państwo opieki dla swoich dzieci (w czasie całego pobytu).

Koszty:

Dzienna opłata za opiekę nad dzieckiem wynosi 13 zł.

W cenie tej uwzględnione są materiały na zajęcia, napoje oraz deser w formie jogurtu lub owoców. Cena może się nieznacznie zmienić w zależności od liczby dzieci.

UWAGA! Opłatę za opiekę pobieramy podczas rejestracji w dniu przyjazdu i jest to opłata bezzwrotna (ze względu na ponoszone koszty organizacyjne opieki).

Tak, dodatkowy koszt dla uczestników kursu dla narzeczonych: 60 zł.
Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenia.

Koszty pokrywają m.in. materiały dot. Naturalnego Planowania Rodziny:

 • praktyczny kurs dla użytkownika metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia — podręcznik,
 • zeszyt obserwacji cyklu,
 • dodatkowe materiały szkoleniowe.

Uczestnicy rekolekcji czynnie włączają się w organizację życia na hermanickiej łące poprzez codzienne dyżury w wyznaczonych godzinach (pomoc w liturgii, przy posiłkach oraz w utrzymaniu porządku). Jest to nie tylko sposób integracji, wzajemnego poznawania się, ale również forma służby drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do włączenia się w te działania.

Zważywszy na niezbyt dużą ilość oraz trwałość naszych naczyń, zwracamy się z uprzejmą prośbą o przywiezienie ze sobą własnych naczyń (talerzy, kubków, sztućców). Poza tym przyda się Wam latarka.

Posiadamy doskonałe warunki sanitarne (nowoczesne toalety, kilkadziesiąt pryszniców z ciepłą wodą). Węzeł sanitarny jest dostępny całodobowo i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pola namiotowego i wiaty. Jest w nim ciepło i przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością i starszych. Z łatwością wjedziecie tam wózkiem, napełnicie wanienkę, a nawet zrobicie i rozwiesicie pranie. Toalety sprzątane są codziennie przez grupę dyżurującą danego dnia.

W ciągu tygodnia przewidujemy jeden dzień wolny od popołudniowych wykładów. W tym czasie możecie skorzystać ze zorganizowanej wycieczki, zwiedzać na własną rękę lub zostać na hermanickiej łące. Suchy prowiant możecie przygotować sobie w trakcie śniadania. Wykłady nie są obowiązkowe (chyba, że chcecie otrzymać zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego), więc możecie wybrać się na wycieczkę innego dnia, ale zapewniamy, że będziecie woleli zostać z nami. 😉

W Ustroniu znajduje się wiele sklepów spożywczych, z których najbliższy znajduje się ok. 10 minut drogi pieszo z hermanickiej łąki. W centrum znajdziecie też wiele restauracji.

W Hermanicach cały czas jest luźno. 🙂 Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście słuchali wykładu leżąc na kocu na trawie, tylko uważajcie na grające w piłkę dzieciaki. 😉 Poza tym wieczorami odbywają się różne spotkania, koncerty, wieczorki autorskie, pokazy filmów, rozgrywki planszowe. Jest to otwarta przestrzeń dla wszystkich.

Tak, prosimy o ustalanie warunków takich spotkań bezpośrednio z prowadzącymi. Zazwyczaj na tablicy ogłoszeń umieszczamy także kartkę, na której możecie spisać swoje pytania, a prowadzący odpowiedzą na nie podczas wykładów.

Oczywiście. Będzie na to specjalnie wyznaczony czas.