Podstawowe informacje organizacyjne

Czyli gdzie będziecie spać, co jeść i ile to wszystko kosztuje.

Spotkania odbywają się w dniach 26 czerwca–2 lipca 2022 r.

Oferujemy noclegi w kilku budynkach ośrodka. Baza noclegowa o zróżnicowanym standardzie: pokoje z łazienkami, pokoje ze wspólną łazienką w korytarzu, sale wieloosobowe bez łazienki (konieczność przejścia do innego budynku). O przydzieleniu do poszczególnych miejsc noclegowych decydują organizatorzy, starając się najlepsze warunki zapewnić rodzinom z małymi dziećmi.

Dla młodzieży i narzeczonych przewiduje się nocleg w salach wieloosobowych, na łóżkach i materacach. W przypadku dużych rodzin możemy zaproponować, aby nastolatki spały w salach przeznaczonych dla młodzieży.

Przydział do poszczególnych pokoi zostanie ustalony po zebraniu pełnej listy uczestników. Koszt pobytu nie jest uzależniony od standardu noclegu.

Rozpoczęcie zapisów: 15 maja 2022 r.

Zakończenie zapisów: 13 czerwca 2022 r. (lub do wyczerpania miejsc)

Aby się zapisać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz poczekać na wiadomość potwierdzającą  zapis. Następnie należy zapłacić zaliczkę bezzwrotną (200zł dla małżeństwa, 100zł dla narzeczonych). Będzie to potwierdzenie Waszego uczestnictwa w tegorocznych Spotkaniach Rodzin i Narzeczonych na Jamnej i jednocześnie jest wyrażeniem zgody na przechowywanie Waszych danych i posługiwanie się nimi w celu organizacji rekolekcji.

Szczegóły i formularz zapisu na stronie głównej.

Opłata 80zł/dobę od osoby dorosłej obejmuje nocleg, 3 wspólne posiłki, korzystanie z łazienek itp. 

  • dzieci do lat 3 – 0zł
  • dzieci do lat 12 płacą 50% stawki — 40 zł za dobę
  • młodzież do 18 lat — 75% stawki czyli 60zł za dobę

Wszelkie płatności za pobyt oraz dodatkowe koszty dokonywane są gotówką po przyjeździe na miejsce, podczas rejestracji uczestników.
Spotkania nie mają charakteru zarobkowego, możliwe jest zatem obniżenie ceny, przy czym uzależnione to jest od naszych sponsorów.

1. Dla uczestników kursu Naturalnego Planowania Rodziny  przewidziane są materiały, których koszt wynosi:  20zł, obejmują one :

  • Praktyczny kurs dla użytkownika metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia – podręcznik 
  • Zeszyt obserwacji cyklu
  • Dodatkowe materiały szkoleniowe

2. Opieka nad dziećmi podczas wykładów będzie odpłatna. Koszt oszacujemy po ustaleniu liczby dzieci do opieki (cena w granicach od 10 do 20zł od dziecka na dzień).

Opieka dla dzieci jest dla dzieci powyżej 3 r.ż. Przewidujemy również zajęcia dla nastolatków. Oprócz tego chętną młodzież zapraszamy do pomocy organizacyjnej.

Będzie możliwość odbycia całego kursu przedmałżeńskiego potwierdzonego zaświadczeniem potrzebnym do zawarcia małżeństwa w Kościele Katolickim.

Pełne zaświadczenie z poradni NPR będzie można uzyskać uczestnicząc w całych zajęciach NPR podczas naszych Spotkań oraz po omówieniu własnych obserwacji cyklu. Bez nich zaświadczenie będzie obejmowało dwa spotkania z trzech potrzebnych, co wiąże się z późniejszą wizytą w poradni rodzinnej dla narzeczonych na terenie swojej diecezji.

Uczestnicy rekolekcji czynnie włączają się w organizację życia w czasie naszych Spotkań poprzez codzienne dyżury w wyznaczonych godzinach (pomoc w liturgii, przy posiłkach oraz w utrzymaniu porządku). Jest to nie tylko sposób integracji, wzajemnego poznawania się, ale również forma służby drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do włączenia się w te działania.

Wykłady nie są obowiązkowe (chyba, że chcecie otrzymać zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego), więc możecie wybrać się na wycieczkę wybranego dnia, ale zapewniamy, że będziecie woleli zostać z nami. 

W najbliższej okolicy nie ma. Trzeba dojechać autem.

Na Spotkaniach cały czas jest luźno. 🙂 Wieczorami odbywają się różne spotkania, koncerty, wieczorki autorskie, pokazy filmów, rozgrywki planszowe. Jest to otwarta przestrzeń dla wszystkich.

Tak, prosimy o ustalanie warunków takich spotkań bezpośrednio z prowadzącymi. Zazwyczaj na tablicy ogłoszeń umieszczamy także kartkę, na której możecie spisać swoje pytania, a prowadzący odpowiedzą na nie podczas wykładów.

Oczywiście. Będzie na to specjalnie wyznaczony czas.