Parafia p.w. N.M.P. Królowej Polski

Klasztor Ojców Dominikanów

ul. Dominikańska 14
43-450 Ustroń-Hermanice


Hermanice to dzielnica Ustronia, miasta leżącego w południowej części województwa śląskiego (powiat cieszyński). Poniżej podajemy parę wskazówek, które powinny ułatwić dotarcie do Hermanic:

samochodem

Jadąc od strony Katowic i Skoczowa krajową drogą nr 81 (jej kontynuacją jest droga wojewódzka nr 941) należy skręcić w lewo za pierwszym radarem za tabliczką Hermanice, w ulicę Dominikańską. Po ok. 200m po lewej stronie znajduje się kościół oo. Dominikanów. Mijając Kościół należy bezpośrednio za nim skręcić w lewo. Droga ta prowadzi do bramy umożliwiającej wjazd na teren hermanickiej łąki, na której odbywają się Spotkania.

pociągiem

Do Ustronia dojeżdża pociąg, który jedzie do Wisły (woj. śląskie). Wysiąść należy na stacji Ustroń (nie na Ustroń Zdrój). Stamtąd należy przejść przez tory i skręcić w lewo w ulicę Fabryczną. Przy składzie budowlanym, po ok 100 m., trzeba skręcić w prawo w ul. Długą,która prowadzi prosto do kościoła. Rozkład jazdy PKP można sprawdzić na http://rozklad-pkp.pl.

autobusem

Istnieją dwie opcje dojazdu autobusem:

– Dojazd do przystanku Ustroń Skrzyżowanie. Po wyjściu z autobusu należy iść w stronę ronda i skręcić w lewo w ulicę Daszyńskiego (znak na Hermanice). Tą drogą należy iść ciągle prosto (ok. 15 minut). Po przejściu przez tory kolejowe należy skręcić w lewo w ulicę Fabryczną, a następnie w prawo w ulicę Długą. Ulica ta prowadzi bezpośrednio do kościoła, za którym znajduje się łąka hermanicka.

– Dojazd do Skoczowa (więcej połączeń niżeli do samego Ustronia). W Skoczowie należy się przesiąść na autobus PKS, który jedzie do Ustronia (docelowo do Wisły). Należy wysiąść na przystanku autobusowym Hermanice – ul. Dominikańska – skąd już będzie widoczny kościół.

Rozkład jazdy autobusów można znaleźć na stronie: http://www.rozklady.com.pl.

busem

Jadąc z Katowic można dotrzeć do Ustronia także busami – Drabas (rozkład jazdy) bądź BusBrothers (rozkład jazdy), jadącymi docelowo do Wisły. Należy wysiąść na przystanku Ustroń–Skrzyżowanie.

Dojazd z Bielska-Białej i Cieszyna jest możliwy tylko PKS-em.